You are currently viewing Чи можна змінити країну тимчасового прихистку? Відповіді

Чи можна змінити країну тимчасового прихистку? Відповіді

Як змінити країну перебування в Європі та за її межами

За допомогою Асоціації правників України вдалося отримати відповіді на запитання чи можуть українські біженці змінити країну перебування.

Чи може особа, яка отримала тимчасовий захист виїхати до України (забрати родичів чи речі, у інших справах

Так, особа не втрачає тимчасовий захист при перетині кордону з Україною. В залежності від країни статус видається строком на рік, та не втрачає свій статус при перетині кордону. Це різниця між тимчасовим захистом та притулком ( біженством).

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Чи може особа змінити країну тимчасового захисту: наприклад, зареєструвала проживання у Польщі, отримала PESEL, а потім знайшла роботу у Німеччині

Так, особа має право отримати тимчасовий захист в іншій країні, але за умови відмови від тимчасового захисту у країні, де особа отримала даний статус спочатку. Також, процедура подачі на тимчасовий захист повинна бути оформлена спочатку. Але інша держава ЄС, на дискреційній основі, має право видати дозвіл на проживання в іншій країні.

Джерело: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_uk#—2

Чи можна отримати захист в одній країні ЄС, а працювати в іншій (без зміни місцезнаходження)

Офіційно, людина має право користуватися правами, наданими в рамках тимчасового захисту, лише в тій країні, де даний статус був отриманий. Так людина має право перебувати в іншій країні протягом 90 днів, але офіційно людина має право на працевлаштування та проживання лише в країні, де їй був наданий статус

Джерело: https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_en

Чи можна виїжджати до інших країн - не ЄС?

Так, людина має право виїжджати до інших країн, поза Шенгенською Зоною чи ЄС без втрати свого статусу. Статус надається сорок на один рік, незважаючи на те, де та куди виїжджає людина.

Питання оподаткування - чи залишається особа податковим резидентом України, якщо вона має різні джерела доходу (наприклад, роботу у Німеччині та дистанційну роботу в Україні), то де вона платить податки, звітує?

Згідно податкового кодексу України, людина вважається податковим резидентом України, якщо її постійне місце проживання в Україні, якщо особа проживає в іншій країні, особа вважається податковим резидентом даної країні. До цих пір, система подвійного оподаткування кожної країни регулюється Конвенціями муж Урядом України та рядом інших країн про уникнення подвійного оподаткування.

Якщо особа втратила статус тимчасового захисту (наприклад. виїхала з Польщі строком більше місяця), чи може вона його отримати повторно - в цій або іншій країні

Офіційно людина не лишається права повторної подачи на статус, але з практичної точки зору, юристи не рекомендують робити повторну заявку у разі виїзду та втрати статусу в тій чи іншій країні.

Трохи незрозумілим є статус осіб з національними документами (без біометрики) — до яких країн ЄС їх не впускають, з яких країн ЄС їх не випускають, в чому вони є обмеженими у порівняння з власниками біометрії.

Згідно нових директив, власники національних паспортів без біометричних даних мають такі ж самі права, як і власники біометричних паспортів. Але, як наприклад у Великобританії, особи без біометричних паспортів зобов’язані подати на біометричні дані перед тим, як потрапити у країну.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО