You are currently viewing Допомога 400+ на дитину в Польщі.

Допомога 400+ на дитину в Польщі.

Допомога 400 злотих на оплату ясел та няні для дитини

З 1 квітня 2022 року ви можете подати заяву до Управління соціального страхування (ZUS) на співфінансування зниження оплати за перебування дитини в яслах, дитячому садочку або з денним наглядом (няні). Право на субсидію не залежить від доходу вашої сім’ї.

Відвідування державних садочків у Польщі безкоштовне. Проте, через обмежену кількість, багато батьків змушені віддавати дітей у приватні заклади та платити за них.

У 2022 році батьки отримали доступ до ще однієї державної виплати на дітей, яка може повністю або частково покрити витрати на ясла, дитячий садок або няню (при цьому з нянею має бути укладено офіційний договір). Допомога отримала назву Żłobkowe або Допомога 400+

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Що таке допомога 400+

На перший погляд, уже з назви програми видно, що йдеться про 400 злотих на місяць. Однак це максимальний розмір допомоги. Якщо фактичні витрати на дошкільний заклад, до яких не входять витрати на харчування, менше 400 злотих, то й виплати становитимуть цю величину, покриваючи 100% витрат.

Наприклад, вартість перебування в яслах складає 500 злотих на місяць – за програмою буде компенсовано 400, а ще 100 батьків заплатить сам. Якщо ціна, наприклад, 350 злотих, то буде компенсовано лише ці 350. На 50 злотих, що залишилися, ніхто претендувати не зможе.

Якщо дитина знаходиться в яслах, дитячому садочку або під наглядом денного опікуна менше 14 днів на місяць, то допомога буде у розмірі 200 злотих на місяць.

Зверніть увагу, що ця допомога не виплачуватиметься батькам дитини, а йтиме на рахунок ясел або для няні на їхній рахунок. Батьки в цьому випадку отримають співфінансування від держави.

Хто може скористатися Допомогою 400+

Держава готова дофінансувати дошкільну установу всім батькам та законним опікунам, які цього потребують, незалежно від рівня їх доходу. Єдина умова – дитина повинна офіційно відвідувати дитячий садок або клуб, або бути під опікою денної няні, які внесені до відповідного реєстру.

Ознайомитись з реєстром дошкільних закладів можна за посиланням.

До того ж дитину в такий реєстр має вписати її дошкільна установа. Для цього батьки повинні надати дані свої та дітей установі, яка керує садом/клубом/нянею.

Доплата буде навіть якщо батьки беруть участь у програмі 500+ .

Однак, якщо вони мають другу або наступну дитину у віці 12-35 місяців, то повинні вибрати: користуватися «Żłobkowego» або оформили на них Сімейний опікунський капітал (Rodzinny kapitał opiekuńczy – RKO).

Останній передбачає щомісячну виплату допомоги на кожну таку дитину у розмірі: 500 злотих (протягом двох років) або 1000 злотих (протягом одного року).

Якщо дитині виповнилося 35 місяців, батьки вже отримали всі кошти на неї в рамках RKO, вони можуть оформляти Żłobkowe.

Коли прийматимуть заяву

Заяву на дофінансування можна подавати із 1 квітня. Бажано це зробити до кінця травня. Тоді ZUS сплатить дитячий заклад, починаючи з місяця, в якому дитина почала його відвідувати. Проте не раніше 1 січня 2022 року.

Якщо дитина ще не ходить в ясла/клуб/ або за нею не доглядає няня, але буде, то заяву потрібно подати тоді, коли вона почне відвідувати цей заклад/няню. Бажано це зробити у перші два місяці, тоді ZUS сплатить “Żłobkowe” з початку перебування дитини у дошкільному закладі. Якщо ж подати заявку пізніше, то доплати будуть провадитися з місяця подання заяви.

Де і яким чином подати заяву на 400+

Усі документи з цього питання приймає Управління соціального захисту (ZUS). Подавати їх можуть батьки/мати (заява DZ-R), законні опікуни (DZ-O) або керівники установ опіки (DZ-D). Заяви можна подавати лише в електронній формі через:

  • платформа електронних послуг ZUS (PUE ZUS);
  • урядовий портал Empatia (при цьому все одно потрібно мати профіль PUE ZUS, який буде створено у ZUS на основі отриманих даних);
  • інтернет банкінг.

На обробку інформації приділяється 48 годин.

При цьому якщо в заяві не буде необхідних даних або до неї виникнуть додаткові питання, то працівники ZUS повідомлять про це через електронну пошту або СМС повідомлення. Потрібні зміни можна буде внести у профілі PUE ZUS протягом встановленого терміну.

Інформацію про надання “Żłobkowego” надішлють у профіль на PUE ZUS та на e-mail. Якщо ZUS відмовить від цієї допомоги, відповідне повідомлення буде розміщено у профілі на PUE ZUS. Інформація про це прийде також електронною поштою та телефоном. Оскаржити це рішення можна у глави ZUS протягом 14 днів. Якщо його відповідь буде негативною, то скаргу можна подати до воєводського адміністративного суду протягом 30 днів.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Де отримати консультації з питань догляду за дитиною

Якщо виникнуть питання щодо отримання Żłobkowego, то з 1 квітня можна отримати на них відповіді:

  • зателефонувавши на 22 290 55 00 (понеділок-п’ятниця з 08 :00 до 15:00), 22 560 16 00 (понеділок-п’ятниця з 07:00 до 18:00);
  • написавши на cot@zus.pl;
  • безпосередньо у відділенні ZUS;
  • під час е-візиту до ZUS .

Нагадаємо, що батьки/опікуни, які хотіли отримати Żłobkowe, повинні були надати свої дані власнику дошкільної установи або управління керуванням гміною, яка ним керує, до 14 січня 2022 року.

Проте для українців, які опинилися у Польщі після 23 лютого, зробили виняток, і вони можуть оформити допомогу протягом року.

Правова основа: Ustawa z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U. z 2021 r. poz. 75, z późn. zm.).

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО