Кишкова інфекція та українці в Європі. ОБЕРЕЖНО !!
Сьогодні дуже багато українців перебувають у місцях великого скупчення людей. Необхідно дотримуватись правил гігієни, тому що вам загрожує кишкова інфекція. Як себе поводити та що робити ми розглянемо в цій статті. Кишкові інфекції підкрадаються непомітно, але відчутно змінюють життя та плани. У кишкових інфекцій немає сезонності, тому заразитися можна як улітку, і взимку. Група ризику таких інфекцій — маленькі діти та люди похилого віку. Лікування залежить від особливостей збудника і тяжкості хвороби. Як уберегти себе та дитину? Як правильно лікуватися? І як організм самостійно захищає нас від інфекції?

Що таке кишкові інфекції та де вони живуть?
Кишкові інфекції – зараження організму бактеріями, вірусами чи паразитами через шлунково-кишковий тракт. У нормі у нашому кишечнику живе багато різних видів бактерій. Але якщо їжа, антибіотики чи інфекція викликають дисбактеріоз, починаються неприємні симптоми.
Також підписуйтесь на наш Телеграм канал https://t.me/masters_league_aoe щоб бути в курсі новин
Симптом чи причина? Що таке дисбактеріоз та що з ним робити?
Більшість хвороботворних бактерій потрапляють в організм з водою або їжею. Наприклад, ви скуповувалися в брудній воді і випадково проковтнули трохи, з’їли недостатньо прожарене м’ясо, сире яйце або кефір.
Кишкові інфекції також називають «хворобою брудних рук», тому що заразитися можна і контактним способом. Недооцінене джерело інфекції – пацієнти без клінічних проявів хвороби.
Людина залишається заразною протягом усього циклу захворювання: від інкубаційного періоду до повного одужання. А воно може тривати до кількох тижнів. Інфекція потрапляє у навколишнє середовище з фекаліями та блюванням, а віруси передаються повітряно-краплинним шляхом. Влітку ризик зараження вищий.
Люди частіше та ближче взаємодіють один з одним, термін придатності продуктів скорочується, а в теплі бактерії розмножуються швидше. Важливо приділяти увагу дітям, які часто-густо випадково ковтають забруднену морську воду і пробують на смак все, що бачать.
Бактеріальні збудники кишкових інфекцій: шигели, сальмонела, холерний вібріон, стафілококи, ешерихії, бруцели, клостридії. Вірусні збудники кишкових інфекцій: ротавірус, ентеровірус, аденовірус. Найчастіше діагностуються бактеріальні кишкові інфекції, пов’язані із зараженням стафілококом та сальмонельозом.
Як визначити симптоми кишкової інфекції?
Варто пам’ятати, що в середньому інкубаційний період кишкової інфекції становить від 4 до 48 годин, в окремих випадках доходить до 2 тижнів і більше.
Симптоми:
- висока температура
- багаторазове блювання
- сильні болі в животі, які не полегшуються після блювання
- тривалий рідкий випорожнення (у деяких випадках зі слизом або кров’ю)
При зараженні вірусами також можуть спостерігатися симптоми подібні до грипозних: температура, головний біль, ниючі кінцівки, нежить. Є навіть таке захворювання – кишковий грип. Всі ці симптоми можна віднести і до харчового отруєння. Але на що звернути увагу, щоб не сплутати кишкову інфекцію з чимось іншим:
- симптоми продовжуються довше 2-3 днів;
- блювання та діарея не припиняються, а болі в животі не полегшуються після блювання;
- у випорожненні є домішка слизу чи крові, значно змінився колір сечі чи фекалій;
- ви втрачаєте свідомість або у вас є супутні хронічні захворювання
При такому перебігу хвороби рекомендуємо звернутися до лікаря. Наслідки інфекцій набагато серйозніші за наслідки отруєння.
Не приймайте антибіотики без рекомендації лікаря. Тим більше якщо у вас вірусна інфекція. При вірусі вони є неефективними і можуть нашкодити, знищуючи кишкову мікрофлору.
Як лікуватися та не передати кишкову інфекцію іншим?



Лікування залежить від збудника та тяжкості захворювання. Наприклад, дизентерію чи норовірус можна вилікувати вдома. А ось із сальмонельозом допоможе лише фахівець. У будь-якому випадку для прийняття рішення про лікування необхідно викликати лікаря та здати лабораторні аналізи.
Ось що можна зробити для початку:
- відновити водно-сольовий баланс. Краще пити кип’ячену або бутильовану воду з додаванням спеціальних розчинів для регідратації
- приймати ентеросорбенти для полегшення інтоксикації організму, а також знеболювальні та жарознижувальні
- виключити з дієти смажене, солоне, гостре, сире
- якщо захотілося поїсти, то краще віддати перевагу простій їжі: суп, рис, хліб
- більше відпочивати
Як не заразити інших, якщо захворіли ви чи ваші близькі?
- Ретельно мийте руки
- Регулярно дезінфікуйте місця загального користування та приміщення пацієнта: особливо туалет, ванну кімнату, кухню
- Виділіть хворому окремий посуд та рушники
- Регулярно змінюйте постільну білизну та одяг та стирайте їх за високої температури (60 °C)
- Обмежте коло спілкування, ізолюйте хворого
Відвідувати громадські місця рекомендується не раніше, ніж через два дні після повного зникнення симптомів, а такі місця, як басейн, краще за два тижні.
Як не заразитися ротавірусом, кишковим грипом та іншими інфекціями?
Є кілька простих правил:
- Ретельно мити руки з милом після відвідування громадських місць, туалетів, транспорту.
- Вживати лише термічно оброблені продукти: особливо м’ясо, рибу та яйця. З обережністю — молочні та молочнокислі продукти
- Мити овочі та фрукти
- Уникати продуктів із минулим терміном придатності
- Пити тільки бутильовану або кип’ячену воду (особливо на відпочинку), не ковтати воду під час купання у відкритих водоймах
Всі кишкові інфекції мають високий рівень контагіозності, або заразливості — здатність передаватися від організму до організму. Групи ризику – це маленькі діти та люди похилого віку, пацієнти з імунодефіцитом, співробітники медичних закладів та громадського харчування.
Ви можете заразитися кишковою інфекцією, тому що імунітет до неї не виробляється. Проте сильна та багата мікробіота кишечника допоможе не заразитися та полегшить перебіг хвороби. Чим різноманітніший склад мікробіоти, тим сильніша імунна система та імунна відповідь організму. Тому так важливо дбати про корисні бактерії та утримувати їх баланс у кишечнику.
На замітку:
Кишкової інфекції найбільш схильні діти до 5 років, люди похилого віку і люди з імунодефіцитними захворюваннями
У кишкової інфекції немає сезонності, але в літній час варто бути особливо обачними: не ковтати воду під час купання, стежити за якістю обробки та терміном придатності продуктів, не пити воду у непризначених місцях, ретельно мити руки та продукти
Залежно від збудника інфекції та тяжкості захворювання лікар зможе призначити правильне лікування. Тому важливо звертати увагу на симптоми, їх інтенсивність та тривалість, звернутися до фахівця та здати аналізи.
На 100% захиститись від кишкової інфекції не можна. Але допомогти імунітету та організму ви можете підтримуючи здоров’я мікробіоти кишечника
Читайте також про статус біженця та тимчасовий захист тут