You are currently viewing Як навчатися в Польщі дітям та студентам?

Як навчатися в Польщі дітям та студентам?

Спеціальна програма навчання в Польщі

навчання дітей біженців в Польщі

«Солідарні з Україною» – програма навчання в університетах!

Національне агентство академічних обмінів на замовлення Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я проводить заходи, завдяки яким українські біженці: студенти та докторанти отримають можливість навчатися в Польщі, проводити роботи, пов’язані з підготовкою докторську дисертацію або участь в інших формах навчання (мовних чи підготовчих курсах) у період з березня по вересень 2022 року. Окрім звільнення від плати за навчання, учасникам виплачуватиметься стипендія.

15 березня NAWA має намір відкрити набір для участі в програмі «Солідарність з Україною» для університетів, підконтрольних MEiN або Міністерства охорони здоров’я, інститутів Польської академії наук / мережевих інститутів Лукасевича / науково-дослідних інститутів, які готові прийняти українських біженців, надання їм можливості продовжити навчання, безкоштовно підготувати докторську дисертацію, пройти мовні або інші підготовчі курси в період з 1 березня по 30 вересня цього року. Учасників можна прийняти в будь-який час, але до кінця вересня. Фінансові кошти, виділені на реалізацію програми «Солідарність з Україною», дозволять профінансувати близько 1320 стипендіатів.

Закон про допомогу українцям в Польщі читайте тут

Деталі програми «Солідарність з Україною» додаються

Контакт для установ: solidarni@nawa.gov.pl

Контакти для студентів та аспірантів: ukraina@nawa.gov.pl

Підписуйтесь на наш Телеграм канал щоб бути в курсі подій

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО

ПРОГРАМА «СОЛІДАРНІ З УКРАЇНОЮ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ ТА ДОКТОРАНТІВ

Метою програми є надання можливості українським біженцям (які прибули до Польщі з 24.02.2022) — українські аспіранти продовжують навчання, продовжують працювати над докторською дисертацією або проходити будь-яку іншу форму навчання польською мовою університетів та інститутів у період з березня по вересень 2022 р. Програма здійснюється за дорученням МОН та МОЗ.

ЗАЯВКА ТА ОЦІНКА

Заявки подаються університетами під керівництвом MEiN або НЗ, в якому кількість студентів денної форми навчання становить не менше 150, і інститути Польської академії наук / мережеві інститути Лукасевича / науково-дослідні інститути. У додатку ці сутності декларують кількість українських біженців, яких вони готові прийняти, забезпечуючи їх можливістю продовження навчання, безкоштовної підготовки докторської дисертації, відвідувати мовні курси чи будь-яку іншу форму навчання. Оцінка заяв здійснюється з формальної точки зору. Надане фінансування може бути нижчим за запитане. Директор NAWA вирішить суму виділених коштів з урахуванням наявності коштів у Програмі та збалансований географічний розподіл бенефіціарів Програми.

УЧАСНИКИ ПРОГРАМИ

громадяни України, які прибули до Польщі не раніше ніж 24 лютого 2022 року та хто:

  • були студентами українських вишів у 2021/2022 навчальному році
  • закінчили докторантуру (аспірантуру) в Україні протягом навчального року 2021/2022.

Суб’єкт може встановлювати додаткові критерії для допуску учасників Програми.

СФЕРА ДІЯЛЬНОСТІ З боку БЕНЕФІЦІАРІВ

Суб’єкт, який отримуватиме кошти в в рамках програми вона повинна принаймні забезпечити:

  • допуск учасників Програми до навчання зі звільненням від будь-яких зборів або забезпечення роботи, пов’язаної з підготовкою слухання докторської дисертації або участь у безкоштовних інших формах навчання в не менше 15 годин занять на тиждень (мовні або підготовчі курси)
  • виплата стипендії директора NAWA у розмірі 1500 злотих / місяць / особа всім учасникам Програми
  • надання психологічної та юридичної допомоги, пов’язаної з освітою

ФІНАНСУВАННЯ

Бюджет Програми дозволяє профінансувати близько 1320 учасників. Програма діятиме на період березень-вересень 2022 року (тобто до кінця навчального року 2021/2022). Суб’єкти отримують одноразову виплату за кожного учасника Програми:

  • фінансувати учасників, які навчаються в усіх галузях навчання, поза межами медичного та стоматологічного навчання — 2500 злотих / учасник / місяць, з яких 1500 злотих виплачується як стипендія для учасника Програми для фінансування учасників, які починають навчання в літньому семестрі
  • медичний або медико-стоматологічний напрямки навчання – 4071 зл./учасник/міс., з яких 1500 злотих виплачується у вигляді стипендії для учасника Програми (20 місць для студентів у ВНЗ під керівництвом МЕіН та 50 місць для студенти ВНЗ, підконтрольних МОЗ)
  • профінансувати роботу над докторською дисертацією — 2500 злотих / учасник / місяць, з яких 1500 злотих виплачується як стипендія для Учасника програми;
  • для учасників мовних курсів або підготовчих курсів – 2500 злотих / учасника / місяць, з яких 1500 злотих виплачується як стипендія для Учасника програми.

Учасників не потрібно набирати на весь час дії Програми. Можуть прийматись в будь-який час з 1 березня по 30 вересня 2022 р. Зроблено виняток навчання в галузі медицини та стоматології, в яких учасник повинен розпочати навчання не пізніше 1 квітня 2022 року.

ЗВІТНІСТЬ

Перший звіт бенефіціари подають до 16 травня цього року. Разом із звітом бенефіціар подає заявку на зменшення/збільшення бюджету проекту на період червень-вересень. Звіт містить перелік учасників Програми за кожен місяць її тривалості.

Контакт для установ: solidarni@nawa.gov.pl

Контакти для студентів та аспірантів: ukraina@nawa.gov.pl

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО