You are currently viewing Новий Закон для українців в Польщі

Новий Закон для українців в Польщі

Новий закон для українців, які перебувають в Польщі від 12 березня 2022 року

Давайте поговоримо про те, чи ви легально знаходитись на території Польщі. Є громадяни України, які приїхали до 24 лютого 2022 року та ті, хто приїхали після 24 лютого. Ті, хто приїхав після початку війни, приїхали за різними документами. Є ті, хто приїхав за допомогою біометричного паспорта і отримав штамп у паспорті. Вони, звичайно, перебувають легально, тому що заїхали по руху безвізовому. Ті особи, що приїхали по внутрішніх паспортах, по свідоцтву про народження дитини,- таким особам  необхідно зареєструватися від 16 березня в уржендах мєста.

новий закон для українців в Польщі

Тепер поговоримо про осіб, що приїхали до війни. Що робити зараз? Отже, ті хто  приїхали до 24.02 знаходяться  на території Польщі на картах побуту або на візах. Такі особи можуть і надалі  перебувати на території Польщі до 31 грудня 2022 року. Правда,  в законі написано, якщо ці карти побиті та візи закінчуються  у період після 24.02. Що ж робити тим, у кого ця карта побита закінчилася, скажімо, 1 січня, але через карантин ці карти або візи продовжені. Тобто на час війни ця карта і віза вже були продовжені. Чи вона продовжується далі? Виходячи з цього закону — то так. 

Що стосується тих громадян  України, що приїхали до Польщі по безвізу до війни, такі громадяни теж перебувають на території Польщі по продовженому безвізу аж на 18 місяців. Те саме стосується тих, хто чекає зараз на децизії і після 24.02.отримали негативні децизії по картах побитих. Такі громадяни також мають право перебувати на території Польщі до 18 місяців. Також це стосується тих, хто отримав депортацію і термін повернення до України  визначений після 24. 02. Вам теж  не потрібно повертатися до України. Ви можете знаходитись на території Польщі до 18 місяців.

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО

Що таке 18 місяців ? Це до 23 серпня 2023 року. Але це не означає, що ми сидимо і нічого не робимо, бо цей термін захищений законом. Цей термін вам даний для того, щоб ви могли спокійно легалізуватися на території Польщі. Тож не забуваємо про карту побиту, про легальні роботи , про навчання.

Також  дуже важлива  інформація стосовно того, що ви будете в Польщі знаходитися на продовжених картах, візах, безвізу чи те, що ви отримали негативну децизію. Нікуди з такими документами виїжджати за територію Польщі  не можна, хіба що до України. Але в інші країни Євросоюзу їхати не можна  з подовженими документами.Тому ще раз наголошую — подавайте на документи. Що стосується  реєстрації, яка  відбувається від 16 березня, то вона відбуватиметься саме в ужендах міста. Якщо це Варшава (а вона має 18 дільниць), то вам потрібно йти до уженд  дільниці, де ви проживаєте. 

На реєстрацію маємо 60 днів від дати в’їзду. Реєстрація потрібна у тому випадку, якщо ви і надалі хочете залишитися жити в Польщі та хочете легалізуватися. Якщо ви плануєте через місяць з дітьми повертатися додому, то не потрібно поспішати. Для реєстрації необхідно 2 фото 3.5х4.5( їх роблять безкоштовно на місці)  та документ, який підтверджує особу. Вас заносять до системи, видають РЕSEL, після чого можна легально працювати, а також отримувати допомогу від держави. 

ОБОВ’ЯЗКОВОЮ реєстрація є для тих хто хоче залишатися в Польщі на постійній основі.

Допомога від держави — це 500 злотих на кожну дитину щомісяця. 300 злотих кожному, хто є під охороною держави (і дорослі, і діти): вона є одноразова. А також 300 + для тих дітей, які підуть у перший клас. Що потрібно для отримання: зареєструватися та відкрити рахунок у банку. І через тиждень звернутися до зусу для оформлення допомоги. 

Можливість  легально працювати з першого дня без запрошень.

Для отримання інформації з прикордонної служби телефонуйте: 825 685 119

Читайте також як отримати PESEL в Польщі тут

Також підписуйтесь на наш Телеграм канал https://t.me/masters_league_aoe щоб бути в курсі всіх новин

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО