You are currently viewing Порада тим, хто хоче їхати в Канаду. Що нас там чекає?

Порада тим, хто хоче їхати в Канаду. Що нас там чекає?

Ви все ще хочете їхати до Канади...

Дуже вдячний Автору за таку «розповідь». Варто прочитати не лише тим, хто планує їхати до Канади, а й всім іншим українцям, які вимушено залишають Україну.

Бачу що занадто багато людей мають нереальні очікування стосовно переїзду до Канади, знають про Канаду надзвичайно мало, і, що найгірше – покладаються на анонімні поради незнайомих людей і на чудо.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Практично щодня з’являються нові пости, які майже слово в слово повторюють один одного:

“Meні Х років, я дипломований(на) спеціаліст з …. (підставте назву професії), маю Х років досвіду роботи з Y, англійська слабенька, чи реально мені знайти роботу в Канаді?”

Я розумію що після всього, що люди пережили, хочеться почути обнадійливу відповідь. Але давайте дивитись правді в очі – жодна людина в світі не дасть вам на це запитання правдиву відповідь по одній причині – вони її не знають.

Вони не знають вас. Вони не знають вашої наполегливості, вашого бажання вчити мову кілька годин на день щодня (часом ввечері, після важкої роботи), висилати сотні резюме, реально готуватись до інтерв’ю, проходити інтерв’ю (англійською), не отримувати роботи і все одно продовжувати посилати резюме, вперто змагатись з десятками і сотнями конкурентів, падати і знову підніматись. Можливо, у вас все це є і ви гори перевернете (таких людей в Канаді багато), а може ви заб’єте на мову після першого тижня “бо вона складна” і на пошук роботи “бо нікуди не беруть” і поповните ряди невдах. Хто знає?

Вірю / не вірю

Далі, наскільки ви можете вірити відповідям, які ви отримаєте? Кожна людина говорить з власного досвіду. І серед тих, хто відповідає, є такі, що землю гризли, але стали на ноги і підняли дітей. Але також є і ті, кому завжди хтось винен, кому Канада “нічого не дала”. Кому з них ви можете вірити? І чи ви можете відрізнити перших від других?

Якщо ви дійсно хочете отримати відповідь на своє запитання, відкрию вам секрет: ви цю відповідь самі добре знаєте. Уявіть собі – ви в Україні, 2013 рік, жодної війни, і до вас звертається біженка з Сирії.

“Я хочу переїхати в Україну, в мене диплом Інженера університету Алеппо і 10 років стажу. Розмовляю арабською, українську не знаю, скажіть будь-ласка, я зможу в Україні знайти роботу?”

Oт що б ви їй відповіли? Що людину з іншої країни без знання мови візьмуть на роботу замість того, в кого український диплом і добре знання української? Що б ви їй порадили? Це важливо, оскільки ці поради майже 1 в 1 підходять для вашої ситуації по переїзду до Канади, з невеликою різницею: в Канаді більше спеціальностей, аніж в Україні потребують ліцензії, не лише освіти. Ще раз, ви самі знаєте відповідь на ваше запитання, треба просто бути чесним з самим собою, оскільки ніхто не знає на що ви здатні краще за вас.

робота в Канаді

Ось що я вам раджу робити

Житло

Це для вас проблема номер один. Якщо без роботи ви зможете прожити якись час (заощадження, банки їжі, благодійні організації, церкви), то житло потрібно в перший же день, це абсолютно питання №1.

Як працює Канада? Замість того щоб питати тут в незнайомих людей яке на вас чекає майбутнє і чи знайдете ви роботу (це до ворожки), питайте про закони і правила, про різницю між містами, як працюють дитячі садки і школи, як працюють податки, як взагалі беруть на роботу і що може покращити ваші шанси.

Де я зможу знайти БУДЬ-ЯКУ роботу.

Так, саме будь-яку. Не тіште себе ілюзіями, навіть якщо ви досвідчений професіонал. Шанси піти на роботу на другий день чи тиждень з літака дорівнюють нулю. І чим складніше ваша професія, чим слабша ваша мова — тим довше ви не зможете влаштуватись на роботу за фахом. Це займе місяці (якщо ви реально вогонь), роки (якщо ви бодай настирні) або так ніколи і не станеться (якщо ви лежачий камінь). Тому я би радив по приїзду влаштуватись на будь-яку роботу, почати отримувати якийсь дохід, РОЗДИВИТИСЬ НАВКОЛО, зрозуміти куди ви приїхали, як працює система, які послуги є в конкретному місті, як працює ринок праці. І тоді вже вирішити, що робити далі.

Часом варто змінити професію, перевчитись. Про які роботи мова: склади (пакувати), крамниці (розкладати товар), прибирання (хат і офісів), ресторани (готувати, чистити, мити, з часом – розносити), догляд за дітьми, за старими, будівельні роботи. Що добре — таких робіт в Канаді багато, особливо в великих містах. Ще є робота на фермах, часом сезонна, також є агенції, які поставляють працівників на некваліфіковані роботи на короткий строк (наприклад, коли на якомусь складі запарка, їм треба додаткову допомогу на тиждень-два).

Я би не робив основну ставку на пошук роботи через українську громаду

Ні, проблема не в громаді. Українська громада в Канаді чудова, купа реально прекрасних людей. Але на канадському ринку праці це крапля в морі. Якщо весь ваш план по пошуку роботи в Канаді — це надія на допомогу української діаспори, ви намагаєтесь ловити рибу в маленькому акваріумі з сотнями інших рибаків. Один зловить, а більшість буде голодна. Хочете чи не хочете, але вам доведеться шукати роботу на канадському ринку праці, розмовляти з канадцями. А для цього потрібна англійська мова. І так, на ті роботи, про які я писав, можна влаштуватись і з поганою англійською, але це все. До речі, деякі емігранти так на таких роботах все життя і проводять. Кожному своє.

Просто хочу щоб ви зрозуміли одне. Ви повинні розраховувати на те, що ви НЕ БУДЕТЕ працювати за українським фахом досить довго – місяці, роки, дехто – ніколи. І якщо ви з цим згідні, якщо в вас є “план Б”, якщо ви готові до невизначеності, до того, що спочатку доведеться мешкати в якихось хибарах, братись за будь-яку роботу, часом – без вихідних, впевнено і вперто вчити мову і перти до мети як танк – тоді так, в вас все вийде, це абсолютно точно.

І останнє. Я пишу це не для того, щоб вас відмовити від переїзду до Канади. Я особисто переконаний, що Канада – це найкраща країна в світі (з усіма її недоліками), країна неймовірних можливостей, країна, в якій я прожив більше половини свого життя і ніколи не проміняв би її на будь-яку іншу, хоч серце і болить за Україну.

Ваш успіх чи фіаско в Канаді в більшості залежить від вас, тому треба тверезо оцінювати свої сили. Успіху вам, щиро хочу щоб все у вас склалось.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО