You are currently viewing Українці в Ісландії. Корисна інформація

Українці в Ісландії. Корисна інформація

Інформація для українців, що виїхали або планують виїхати до Ісландії

Загальна інформація

У зв’язку зі збільшенням запитів на інформацію про те, які варіанти для громадян України шукати проживання тут, в Ісландії, ми хочемо поділитися найактуальнішою інформацією з Управління імміграції тут, в Ісландії.

 • Громадяни України, які перебувають в Ісландії за тимчасовими дозволами або безвізовими візитами, які закінчуються, можуть продовжувати залишатися тут до подальшого повідомлення.
 • Якщо у вас є дійсний біометричний паспорт, ви можете подорожувати в Ісландію без візи. Але, на жаль, Центр мультикультурної інформації не може відповісти на питання, як виїхати з України.
 • Якщо у вас немає дійсного біометричного паспорта, вам потрібно буде подати заявку на його отримання, але через ситуацію в Україні центри подачі заяв VFS закриті. Тому ви не можете подавати документи на візу з України. Ось поточний а список посольств і консульств у всьому світі, які видають гостьові візи від імені Ісландії.
 • Щодо міжнародного захисту, для подання заявки на міжнародний захист необхідно перебувати в Ісландії. Кожна заявка оцінюється індивідуально. Управління імміграції більше не вважає Україну безпечною країною походження, яка є передумовою для міжнародного захисту.
 • Знову ж таки, відповідно до Закону про іноземців, особа має перебувати в Ісландії на її кордоні або всередині неї, щоб подати заяву на міжнародний захист в Ісландії. Заяву необхідно подати до Управління імміграції або поліції будь-якої поліцейської дільниці в Ісландії. Заява не обов’язково має бути в якомусь певному форматі, фактично, заявник може висловити своє бажання про надання притулку усно.
 • Звернення про міжнародний захист, надіслані до Ісландії від осіб, які на той час перебувають за кордоном, до процедури не приймаються.
 • Також можна подати заявку на отримання посвідки на проживання в Ісландії з України. Заява на отримання посвідки на проживання має бути заповнена та підписана заявником. Крім того, оригінал заяви необхідно надіслати до Управління імміграції. Ось посилання на всю інформацію щодо процесу подання заяв на отримання дозволу на проживання від Управління імміграції.

Ми відстежуємо всю інформацію щодо ситуації, пов’язаної з посвідками на проживання, будь то тимчасові або для пошуку притулку тут, в Ісландії. У разі будь-яких змін у політиці ми будемо оновлювати інформацію тут на нашому веб-сайті.

Ми хотіли б нагадати всім, хто шукає вказівок або інформацію, зв’язатися з нами електронною поштою за адресою mcc@mcc.is або за телефоном +354-450-3090 додатково наші партнери за тел Нове в Ісландії також доступні для відповіді на запитання.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Корисна інформація

Це також зазначається на спеціальній сторінці щодо українців. А також те, що ÚTL ніяк не допомагатиме дістатися Ісландії.

Далі поліція має зібрати необхідну інформацію щодо заявника. Ось що про це можна знайти на сайті:

Після того, як поліція отримала основну інформацію від заявника, включаючи відбитки пальців та запит про маршрут подорожі до Ісландії та ідентифікацію, поліція надсилає заяву до Директорату з питань імміграції для подальшого опрацювання та прийняття рішення.

Також, під час збирання інформації щодо заявника проводиться перевірка щодо того, чи потребує заявник допомоги для його/її щоденних потреб, і якщо так, йому/їй пропонується послуги від Директорату з питань імміграції або муніципалітетів, які уклали угоди з Директоратом для надання допомоги особам, які шукають притулку.

Після заяви та збирання інформації у поліції заявник отримує мінімальну соціальну підтримку у вигляді:

 • 🏠 допомоги з безкоштовним поселенням;
 • 💳 картки з грошима, яку можна використовувати лише в окремих магазинах на сумму 8.000 крон (приблизно 50-55 євро) на тиждень;
 • 📲 безкоштовної ісландської сім-карти для дзвінків та інтернету (дзвінки в Україну безкоштовні у березні);
 • 🚌 проїзного на автобус на місяць.

Під час першого інтервʼю з поліцією забирається паспорт для зберігання й виготовляється ID-картка, яку пізніше (зараз це декілька тижнів) можно забрати за адресою: Bæjarhraun 18, 220 Hafnarfjörður.

карта Ісландія

Офіс імміграції для біженців

Працює з 10:00 до 12:00.

Номер телефону: +354 444 0900 (загальний номер Директорату з питань імміграції)

Електронна пошта: utl@utl.is (загальна електронна адреса Директорату з питань імміграції)

Чотири кроки від волонтерки

КРОК 1

Коли Ви виходите з літаку, то підходите до будь-якого співробітника аеропорту й просите покликати поліцейського й повідомити, що Ви є біженцем з України.

КРОК 2

Далі поліцейський вже сам все зробить: заповнить форму, викличе таксі й знайде притулок, де є вільно. Багатьох направляли в готель в центрі міста. Поліція буде шукати вільне місце для Вас.

КРОК 3

В готелі Вас будуть очікувати. Вони заповнять реєстраційну форму, як у випадку звичайного поселення в готель, але тільки з паспортом. Ніяких кредитних карток не потрібно. В готель входить триразове харчування. Також напої протягом дня.

КРОК 4

Далі з Вами звʼяжуться з імміграційного офісу. Запросять на співбесіду й приїдуть забрати Вас на співбесіду, а потім відвезуть назад.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО