You are currently viewing Українці в Литві. Корисна інформація

Українці в Литві. Корисна інформація

Інформація для українських біженців: реєстрація, медицина, працевлаштування та освіта

Які документи потрібні громадянам України для того, щоб в’їхати до Литви?

Оскільки України та Литва не мають спільного сухопутного кордону, то на громадян України поширюються вимоги щодо в’їзду, встановлені відповідною країною, кордон якої перетинається в перший раз.
 
У разі прибуття авіаційним транспортом, громадяни України для в’їзду до Литви повинні мати чинний біометричний закордонний паспорт. У такому разі окремої візи чи дотримання іншої процедури для в’їзду до Литви не вимагається.
Громадяни України, які мають закордонні паспорти без біометричних даних, також можуть в’їхати на територію Литви за цим проїзним документом.
 
Якщо особа не має проїзного документу, її ідентифікують за іншими документами, виданими в Україні а в Литві такому громадянину видається свідоцтво про реєстрацію іноземця.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Протягом якого часу громадяни України можуть залишатися в Литві?

Як і в інших європейських країнах, громадяни України можуть залишитися в Литві протягом 90 днів без спеціального дозволу. Якщо є потреба залишитися в Литві довше, то слід отримати візу.

допомога українцям в Литві

ТРАНСПОРТ ДО ІТАЛІЇ

Якщо громадянин України не має місця для поселення, то слід негайно прибути до одного з Реєстраційних центрів (працюють цілодобово), що розташовані в:
 • Аліті (Alytus, Pramonės g. 1B), тел. +370 692 59 977;
 • Маріямполі (Marijampolė, Parko g. 9), тел. +370 604 92083;
 • Клайпеді (Klaipėda, Paryžiaus Komunos g. 16A), тел. +370 679 01942;
 • Каунасі (Kaunas, Vytauto pr. 79), тел. +370 661 69345;
 • Шяуляї (Šiauliai, Jablonskio g. 16), тел. +370 659 73886;
 • Вільнюсі (Vilnius, Minties g. 3), тел. +370 678 61882.
У разі наявності у громадянина України житла в Литві, з метою реєстрації слід звернутися до будь-якого відділення міграційного управління (без обов’язкового звернення до Реєстраційного центру) у робочий час, що розташовані в:
 • Вільнюсі (Vilnius, Minties g. 3);
 • Каунасі (Kaunas, A. Juozapavičiaus pr. 57);
 • Клайпеді (Klaipėda, Kauno g. 6);
 • Шяуляї (Šiauliai, Aušros al. 19);
 • Панєвєжісі (Panevėžys, K. Binkio g. 14);
 • Алітусі (Alytus, Jotvingių g. 8);
 • Маріямполі (Marijampolė, Kęstučio g. 1);
 • Утяні (Utena, Maironio g. 4);
 • Тельшяї (Telšiai, Žemaitės g. 34);
 • Тауразі (Tauragė, Stoties g. 15);
 • Елєктрєнаї (Elektrėnai, Draugystės g. 32);
 • Вісаґінасі (Visaginas, Veteranų g. 13);
 • Шальчінінкаї (Šalčininkai, Architekto g. 4).
Інформацію для громадян України щодо реєстрації можна знайти на веб-сайті Департаменту міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки (https://migracija.lrv.lt/…/informacija-ukrainos…)
 
Також інформація надається на гарячій телефонній лінії за номером +370 5 271 7112 кожного робочого дня й у вихідні з 7-30 до 21-00 год.

Якою є мета звернення громадян України до Реєстраційного центру?

У Реєстраційному центрі громадянам України надається інформація щодо перебування в Литві, вирішуються питання тимчасового житла (у разі необхідності), надаються харчові пайки та елементарне медичне обслуговування.
 
Реєстрація громадян України є обов’язковою для отримання дозволу на тимчасове проживання в Литві (на 1 рік) або національної візи (тип «D» на 1 рік).
 
При цьому громадянам України, які не мають дійсних закордонних паспортів, національні візи не видаються. Проте такі громадяни можуть подати заяву про надання дозволу на тимчасове проживання.
Існує можливість заповнення онлайн-заявки на отримання дозволу на проживання відповідно до інструкції
 
 та відеоінструкції: https://www.youtube.com/watch?v=2wHHWVk9Tes
.
Державний збір за розгляд заяв на національну візу чи на дозволу на тимчасове проживання не стягується.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

За яких умов громадяни України можуть працювати у Литві?

1 березня 2022 року громадяни України отримали спрощений доступ до роботи в Литві.
 
Громадяни України, члени їх сімей та особи без громадянства, що проживають в Україні, які в’їхали до Литви через військові дії РФ, звільняються від потреби отримання дозволу на працевлаштування. Звідси й роботодавцям, які мають намір працевлаштувати таких осіб, не потрібно звертатися до Служби зайнятості для отримання такого дозволу та/або рішень щодо відповідності праці.
 
Після реєстрації в міграційних органах громадяни України можуть влаштовуватись на роботу одразу, не чекаючи тимчасової посвідки на проживання (LLG). Працевлаштовуватись з біометричними паспортами можна відразу після прибуття до Литви.
 
Після реєстрації в Департаменті міграції громадяни України, які користуються безвізовим режимом або мають шенгенську візу або подали заявку на отримання дозволу на проживання в Литві, можуть зареєструватися в Службі зайнятості. Ця служба не лише надає відповідні консультації, а й має протягом одного робочого дня запропонувати громадянинові роботу, забезпечить у разі потреби його навчання чи перекваліфікацію, може включити особу до програми оцінки та визнання компетентностей (якщо у громадянина є професія, але відсутній диплом).
 
Шукати пропозиції роботи можна за посиланням: https://www.uzt.lt/LDBPortal/Pages/ServicesForEmployees.aspx
 
При цьому угорі праворуч слід поставити відмітку «ukrainiečiams» («для українців»).
Також актуальна інформація щодо працевлаштування доступна на порталі Служби зайнятості: www.uzt.lt (литовською, англійською, російською та українською мовами) або ж за номерами телефонів: +370 661 10885, а також 1883, електронна пошта: info@uzt.lt.
 
Інформація про допомогу у працевлаштуванні в окремих регіонах доступна за номерами:
 1. +370 658 26 755 (Вільнюс); 
 2. +370 658 25 471 (Каунас);
 3. +370 672 28 204 (Йонава);
 4. +370 618 07 602 (Алітус);
 5. +370 658 24 346 (Клайпеда);
 6. +370 610 38 727 (Паневежис);
 7. +370 616 46 608 (Шяуляй);
 8. +370 614 00 179 (Маріямполє).
З метою полегшення пошуків роботи на відповідних порталах (приміром «Робота в Литві») тепер можна знайти український прапор, яким позначені вакансії, що підходять для українців і не вимагають знання литовської мови.
Інформацію про трудові відносини також надає Державна інспекція праці при Міністерстві соціального захисту і праці, веб-сайт: https://www.vdi.lt/
 
Якщо виникли питання щодо умов трудового договору, оплати праці, безпеки і здоров’я чи інших питань, що стосуються трудових відносин, то можна звертатися для консультацій:
— по телефону: (8 5) 213 9772 (для дзвінків із закордону + 370 5 213 9772);
— ел. поштою: info@vdi.lt;
— приватним повідомленням в обліковому записі соціальної мережі «Facebook» (Valstybinė darbo inspekcija (Державна інспекція праці));
— у мобільному додатку «Žinok teises» («Знай права»);
— безпосередньо у територіальних відділеннях інспекції (контакти http://www.vdi.lt/Personalas/Index).

Чи існує можливість безкоштовного вивчення литовської мови для громадян України?

Така можливість існує. Вільнюське міське самоврядування спільно із Вільнюським центром розвитку освіти, університетом, місцевими школами для дорослих організовує безкоштовне вивчення литовської мови для українців (курс містить 25 занять тривалістю 3 місяці). Уроки вестимуть студенти-волонтери та викладачі філологічного факультету Вільнюського університету. Курси безкоштовні, учасники забезпечуватимуться потрібними для занять матеріалами.

Чи мають право на освіту діти громадян України в Литві?

Для неповнолітніх громадян України передбачена можливість продовжити навчання у навчальних закладах: дитячих садках, загальноосвітніх школах для дітей та молоді, середніх школах, професійно-технічні училищах, вищих навчальних закладах прикладних наук та університетах тощо.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Якими банківськими послугами можуть користуватися громадяни України в Литві?

Платіжні картки VISA та MasterCard, випущені українськими банками, працюють у Литві. Громадяни України також можуть відкрити рахунок в банку Литви та випустити платіжну картку для чого необхідно особисто звернутися до сервісного центру банку, маючи при собі український паспорт.
 
Громадяни України (при поданні документу щодо громадянства), які мають готівкову гривню, можуть її обміняти за фіксованих курсом 40 грн за 1 євро (максимально еквівалент 300 євро на одну особу) за такими адресами:
 • Vilnius: Šeimyniškių g. 24;
 • Vilnius: Kareivių g. 2B;
 • Kaunas: Kaunakiemio g. 40;
 • Kaunas: Pramonės pr. 29 (PC Maxima II aukštas);
 • Klaipėda: Skerdėjų g. 12;
 • Šiauliai: Dvaro g. 64;
 • Panevėžys: Respublikos g. 28;
 • Alytus: Pulko g. 5.
Додаткова інформацію на сторінці у Фейсбуці: https://www.facebook.com/andrius…/posts/10225210419400809

Домашні тварини

Домашні тварини, які прибувають до Литви з України, приймаються, навіть якщо вони не чіповані, не щеплені від сказу, не мають відповідних ветеринарних документів та титру антитіл до сказу.

Після отримання інформації про нещеплену домашню тварину з України відповідальні посадові особи територіальних підрозділів ДФВСС організують мікрочіпування, вакцинацію проти сказу та спостереження за такою твариною протягом 21 дня за місцем її утримання.

Зміни, що стосуються ввезення домашніх тварин до ЄС, стосуються виключно громадян України, а не юридичних осіб, таких як продавці або заводчики – процедура комерційного ввезення домашніх тварин до ЄС поки що залишається незмінною.

 • Після прибуття до Литви з чіпованою та щепленою від сказу домашньою твариною, будь ласка, повідомте про це на ukrainepets@vmvt.lt з метою моніторингу.
 • Після прибуття до Литви з домашньою твариною, що була вакцинована під час поїздки до Литви, тварина повинна перебувати на карантині за місцем перебування особи протягом 21 дня після вакцинації.
 • Після прибуття до Литви з не вакцинованою домашньою твариною без чіпування, будь ласка, повідомте про це ukrainepets@vmvt.lt. Після повідомлення про невакциновану тварину її вакцинацію та чіпування буде проведено безкоштовно.

Контактна інформація: ukrainepets@vmvt.lt, тел.: 8 800 40 403

Продовольчі картки

Продовольчі картки на суму 115 євро видаються особам, які прибули до Литви з України не раніше 24 лютого 2022 року і пройшли процедуру реєстрації.

Для отримання продовольчої карти необхідно мати код ILTU та заповнити форму на сайті організації «Maisto bankas»: http://inx.lv/hiFg

Заповнивши форму, Ви отримаєте повідомлення про час та місце прибуття з метою отримання картки. З цією карткою Ви зможете здійснювати покупки в магазинах однієї з торгових мереж у муніципалітеті за місцем проживання.

Дана картка видається на окрему людину, напр., якщо в сім’ї 3 особи, то як доросла, так і дитина зможе отримати картку на суму 115 євро. Тому анкету на сайті організації «Maisto bankas» необхідно заповнити кожному бажаючому отримати цю карту.

З метою отримання картки після прибуття необхідно надати документ, що засвідчує особу та свідоцтво про реєстрацію з кодом ILTU. Карта видається 1 раз за особистою присутністю.

Де я можу отримати предмети першої необхідності (одяг, засоби гігієни тощо)?

Якщо вам потрібні предмети першої необхідності, одяг, засоби гігієни, звертайтесь до:

 • «Caritas» Литви www.caritas.lt
 • Червоний хрест Литви (також можете звернутись у разі розриву родинних зв’язків в Україні) www.redcross.lt
 • Служба підтримки Мальтійського ордену www.maltieciai.lt
 • «Gelbėkite vaikus» www.gelbekitvaikus.lt
  Дані організації надають інші послуги, такі як: пошук навчальних закладів для дітей, пошук роботи та ін.
  ЛІНІЯ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ +370 684 98 688 (цілодобово)
  Контакти організацій, які надають гуманітарну допомогу, українці можуть знайти тут.

Робота в Литві

Реєструватися та консультуватися у Службі Шальчінінкай, Архітекто вул. 4 зайнятості за телефоном 1883 або електронною поштою info@uzt.lt також:

+370 658 26 755 у Вільнюсі

+370 374 09 882 у Каунасі

+370 672 28 204 у Йонаві

+370 672 98 949 у Алітусі

+370 658 24 346 у Клайпеді

+370 610 38 727 у Паневежисі

+370 616 46 608 у Шяуляї

+370 607 54955 у Маріямполі

Ви можете почати працювати:

 • Якщо у вас є біометричний паспорт, ви можете почати працювати відразу. Вам не потрібен дозвіл на роботу;
 • Якщо у вас немає біометричного паспорта, ви зможете почати працювати після реєстрації в міграційному відділі (відділі чи центрі реєстрації). Вам не потрібен дозвіл на роботу.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Корисні контакти та посилання в Литві:

— Департамент міграції: тел. +370 5 271 7112, електронна пошта: info@migracija.gov.lt, веб-сайт: www.migracija.lrv.lt
 
— Служба зайнятості: тел. +370 661 10885, також 1883 або +370 5 250 0883, веб-сайт: https://uzt.lt/ua/
 
— Литовський Червоний Хрест (гуманітарна допомога, інформація, відновлення родинних зв’язків): Юозапавичяуса вул. 10А, LT-09311 Вільнюс, тел. +370 5 212 7322, електронна пошта: info@redcross.lt веб-сайт: www.redcross.lt
 
— Карітас Вільнюської архієпархії (гуманітарна допомога): Кальварія вул. 39, Вільнюс, тел. +370 673 24 225, електронна пошта: kulturanamai@vilnius.caritas.lt
— Мальтійський орден (гуманітарна допомога): пр. Гедиміно 56В, Вільнюс, тел. +370 5 249 73 04, веб-сайт: www.maltieciai.lt
 
— Продовольчий банк (продовольча підтримка): Вітеніо вул. 54, Вільнюс, тел. +370 686 44244, електронна пошта: info@maistobankas.ltfacebook.com/maistobankas
 
— Рятуйте дітей (допомога дітям та вагітним): Вільнюська вул. 39, Вільнюс, тел. +370 5 261 0815, електронна пошта: info@savethechildren.org
— Проживання для приймаючих сімей (24 години на добу): тел. 1827, +370 677 22222 (з-за кордону), веб-сайт: www.stipruskartu.lt
 
— Група допомоги (транспорт, житло) https://www.facebook.com/groups/3112002959126318 (Lietuva padeda Ukrainai/Литва допомагає Україні)
— Центр захисту трудових прав українців у Литві, веб-сайт: https://centr-zahistu.lt
 
— Інформація для громадян України та членів їх сімей https://stipruskartu.lt/ua/інформація-для-громадян-україни-та-чл-2/
 
На польсько-українському кордоні працює Координаційний центр для біженців від війни з України «Сильні разом».
 
Адреса центру:
Arcadia Hotel
Tomaszów Lubelski
22-600 Tomaszów Lubelski
Kolonia Łaszczówka 79
Цей центр надає тимчасовий притулок і харчування, а також організовує доставку громадян України автобусами до Литви.
 
Контактні дані посольства України в Литві:
Театральна вул. 4, Вільнюс (Teatro g. 4, LT-03107 Vilnius)
веб-сайт: lithuania.mfa.gov.ua
електронна пошта: emb_lt@mfa.gov.ua

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО