You are currently viewing Як дістатись до Ісландії. Транспорт в Ісландії

Як дістатись до Ісландії. Транспорт в Ісландії

Як краще дістатись до Ісландії

Авіаперельоти

переліт до Ісландії

Ісландія вітає біженців із України. Надає гідне житло, харчування кишенькові гроші, з дозволом на роботу. Роботу знайти легко. Зарплати не менше 2500 доларів+ Дістатись сюди можна лише літаком, з авіалініями:
Wizzair (wizzair.com) Прямі рейси до Рейк’явік (аеропорт Кефлавік) (для посадки потрібен біометричний паспорт). Квитки недорогі, як правило близько 50 євро:

 • Варшави (5 разів на тиждень)
 • Гданська (3 рази на тиждень)
 • Катовиць (4 рази на тиждень)
 • Кракова (4 рази на тиждень)
 • Вроцлава (вівторок, неділя)
 • Вільнюса (2 рази на тиждень)
 • Мілана (через день)
 • Будапешта (3 рази на тиждень)
 • Відня (2 рази на тиждень)
 • Лондона-Лутона (3 рази на тиждень)
 • Венеції (2 рази на тиждень)
 • Неаполя (2 рази на тиждень)

Eurowings прямі рейси з :

 • Гамбурга

Transavia прямі недорогі рейси з Франції та Голландії:

 • Парижа-Орлі
 • Нанта
 • Амстердама-Скіпіль

Знайти найдешевші квитки можна на сайті kiwi.com

Після прильоту здавайтеся ісландській поліції прямо в аеропорту. Про все інше вони подбають. Житло, харчування, сім карткою, 50 доларів на тиждень, безкоштовний транспорт, страхування.

PS. В Ісландії не холодно! Середня температура 0 градусів взимку (часто тепліша, ніж в Україні, із-за Гольфстріму). Влітку холодніше, ніж в Україні +15, іноді +20, зате немає спеки. Гарні зарплати, чиста вода, повітря, природа. Спокійно. Майже немає безробіття. Запрошуємо.

На сьогодні прибуло лише 450 людей з України. Що на півмільйона населення Ісландії мало. Ісландія може прийняти набагато більше! 4-го Березня було прийнято закон про захист усіх біженців з України. Їм надається дозвіл на проживання та роботу на рік з можливістю продовження. Попередньо вам нададуть безплатно пристойний готель та харчування, одразу з моменту прибуття. Здавайтеся в аеропорту ісландської поліції та відпочивайте.

PS. Для громадян України, що проживали в Європі до початку війни (і є дозволи в інших країнах), тобто до 24 числа: сідайте на літак з біометричним паспортом, а ісландській владі просто показуйте внутрішній український паспорт. Тут половина людей за внутрішніми та їм усім дали притулок та дозвіл. Щоб не виникло запитань. Хоча легалізували українців, які в’їхали до Ісландії до початку війни з біометричними паспортами.

А тим, хто виїхав з України після 24-го, взагалі жодних проблем… показуйте біометричний паспорт скрізь.
На літак як пощастить, пускають за внутрішніми паспортами, але краще мати біометричний, ніяких проблем тоді.

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Як дістатись паромом до Ісландії

MS Mykines щотижня курсує між Роттердамом у Нідерландах, Торсхавном на Фарерських островах та Торлаксхефном на південно-західному узбережжі Ісландії.

Akranes щотижня курсує між Роттердамом у Нідерландах, Торсхавном на Фарерських островах та Торлаксхефном на південно-західному узбережжі Ісландії в районі Рейк’явіка.

Містраль щотижня відправляється з Данії на Фарерські острови та до Ісландії.

Розклад руху паромів ви можете подивитись за цим посиланням

Як краще пересуватись по Ісландії

автомобіль в Ісландії

Пішки

У Рейк’явіку є тротуари практично на кожній вулиці, тому тут легко пересуватись людям, які полюбляють прогулянки.

За кермом

Максимальна швидкість в Ісландії становить 90 км на годину. У міських районах обмеження становить 50 км на годину, але коли ви виїжджаєте на трасу, ліміт складає 90 км/год на асфальтованих дорогах та 80 км/год на гравійних дорогах. Незалежно від швидкісних обмежень, коригування швидкості відповідно до умов водіння є вкрай важливим.

Під час руху в Ісландії ви з великою ймовірністю натрапите на важкі для просування гравійні шляхи, зіткнетесь із раптовою ожеледицею на дорогах, тваринами, односмуговими мостами та іншими складними дорогами. Крім того, кільцеві розв’язки в Ісландії працюють інакше, ніж у багатьох інших країнах, що стосується відчуження.

Додаткову інформацію про водіння в Ісландії доступно тут та інструкції щодо отримання водійських прав доступні тут.

Велосипед

Тепер у Рейк’явіку є велосипедні маршрути, і їзда на велосипеді стає дедалі популярнішою. Влітку їздити на велосипеді приємно та легко, а придбання снігових шин робить їзду на велосипеді взимку безпечнішою та легшою. Це нормально їздити на велосипеді по тротуарах, а не по дорозі, але зверніть увагу, що пішоходи мають перевагу. У Рейк’явіка та його околицях є багато маршрутів для катання на гірських велосипедах для тих, хто шукає більше активності.

Автобуси

Автобуси Рейк’явіка називаються Stræto. Ціни та інформацію про розклад можна знайти на їхньому веб-сайті https://www.straeto.is/en. Існує також дуже хороший додаток під назвою Straeto (переконайтеся, що ви додали програму з великим жовтим логотипом), яка дозволяє планувати маршрути, бачити точне поточне місцезнаходження автобуса, на який ви хочете сісти, і купувати індивідуальні тарифи.

З березня 2021 року проїзні квитки на автобуси купуються через додаток Klappið. Посилання на реєстрацію та програми можна знайти тут https://www.klappid.is/en.

Домашні тварини у супроводі біженців з України

Як йдеться в оголошенні на сайті Мінпродовольства, ухвалено рішення дозволити біженцям з України ввозити до Ісландії своїх вихованців, навіть якщо вони не відповідають поточним умовам ввезення. Таке визволення передбачає, що підготовка, що зазвичай здійснюється перед імпортом, тобто. щеплення, взяття проб, лікування тощо будуть проводитися після прибуття в країну. Для цього потрібно до чотирьох місяців ізоляції, але враховується, наскільки далеко тварина просунулась у процесі підготовки до прибуття до країни.

Для ізоляції цих тварин повинні бути вжиті спеціальні заходи, і Управління контролю за продуктами харчування разом з Міністерством продовольства та іншими відповідними сторонами шукає відповідні рішення. Коли буде отримано результати, вся додаткова інформація буде опублікована на веб-сайті MAST. Зокрема, буде поінформовано тих, хто звертався до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів щодо можливого ввезення домашніх тварин у супроводі біженців з України.

ВАЖЛИВО: Проаналізувавши відповіді людей, які проживають в Ісландії, така ізоляція може вам потім обійтись в кругленьку суму. 

Підпишіться на наш Телеграм канал. Там одразу з’являється нова інформація

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО