You are currently viewing Закон про допомогу громадянам України в Польщі

Закон про допомогу громадянам України в Польщі

Допомога українцям в Польщі. Закон

закон про допомогу громадянам України в Польщі
Закон про допомогу громадян(к)ам України у зв’язку зі збройною агресією на території цієї країни уже набрав чинності. Представляємо найважливішу інформацію.
 

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ ЗАКОН?

Закон стосується осіб, які є громадян(к)ами України та приїхали до Польщі безпосередньо з території України від 24 лютого 2022 року включно, або які є чоловіком/дружиною громадян України та в’їхали до Польщі на вище згаданих умовах (навіть якщо не є громадянами України). Ці особи можуть легально проживати на території Польщі протягом 18 місяців від 24 лютого цього року.
УВАГА! Закон не стосується осіб, які не перетнули польсько-український кордон (наприклад в’їхали до Польщі з території Словаччини).
 

ЩО ДАЛІ?

Якщо ти відповідаєш вище згаданим умовам, то твоє перебування у Польщі легальне на основі закону, тобто нічого не потрібно робити, щоб легалізувати своє проживання у Польщі (т.зв. карта побиту не потрібна). Однак потрібно протягом 60 днів від дня в’їзду звернутись у любий територіальний орган (organ gminy) і подати заяву про надання номеру PESEL.
 

ПРАВО НА РОБОТУ ТА ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Усі громадян(к)и України, чиє перебування у Республіці Польща є легальним – мають право на роботу – тобто і ті, чиє перебування є легальне внаслідок в’їзду від 24 лютого включно, і ті громадяни, чиє перебування у Польщі є легальним з інших підстав.
Особи, яких стосуються в/в закон або закон про іноземців можуть вести господарську діяльність на таких самих умовах, як громадяни Польщі. Обов’язковою умовою є наявність номеру PESEL.
 
Підписуйтесь на наш Телеграм канал щоб бути в курсі подій
 

СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА

Громадяни України, чиє перебування у Республіці Польща є легальним внаслідок в’їзду від 24 лютого включно, а також їхні чоловіки/дружини не залежно від наявності громадянства, мають право на соціальну допомогу: родинну, «500+», соціальні виплати, «добрий старт», сімейний капітал опіки, знижки на оплату за ясла. Права ці також має тимчасовий опікун неповнолітньої особи.
Як навчатись в Польщі студентам читайте тут
 

МЕДИЧНА ДОПОМОГА

Особи, яких стосується в/в закон, можуть користуватись з послуг сімейних лікарів у поліклініках, лікарів-спеціалістів, лікарень, знижок на ліки тощо майже на таких самих засадах, як громадяни Польщі зі страховкою NFZ.
 

НЕПОВНОЛІТНІ БЕЗ ОПІКУНІВ

Закон пропонує запровадити інститут тимчасового опікуна для дітей, які не мають офіційних опікунів у Польщі. Це новий інститут для польського права, який має допомогти зі встановленням опіки для неповнолітніх.
 

Детальна інформація про це, а також про продовження віз і дозволів, про вступ до ВНЗ чи про роботу лікарів та медсестер доступна на нашому сайті

Громадяни інших країн ніж Україна, яких не стосується спец.закон, можуть скористатись можливостями для громадян третіх країн, які ми описали на нашому сайті
 

Замовити написання та публікацію Статті можна у нас. Всі Статті, що стосуються допомоги Україні та її громадянам, публікуються БЕЗКОШТОВНО